zajímavosti o kočkách

11. dubna 2008 v 21:30 | Lucy |  neko

něco málo o kočkách........

Chuť nemá u kočky praktický význam, ale kočka má chuťové papily a dovede rozeznávat různé chuti.Hlas kočky Kočka vydává značný počet zvuků, které se odhadují na 100 různých tónů, z nichž některé jsou pro lidské ucho neslyšitelné. Obecně rozdělujeme kočičí zvuky na mňoukání a předení.

KOČIČÍ HOROSKOP

Rak

Kočky narozené v raku se mohou občas zdát být zvířaty,která rádi odpočívají,ale stále vás po oku sledují s téměř mateřským citem.Májí potřebu mít svoje místo ve vaší ložnici a obyváku a snadno je najdete na místech,která si oblíbily.Věnujte jim mnoho lásky a pozornosti,jinak se na vás budou zlobit a budou dotčené.

Lev

Kočky narozené ve znamení lva se cítí jako král a chovají se nafoukaně.Jsou rády obdivovány a opečovávány.Můžete je vidět kráčející se svou kořistí v tlamičce a čekající na pochvalu,nebo pohlazení.Snažte se je nepřehlédnou,byla by to pro ně urážka ponížení.V dámské přítomnosti se cítí dobře a učiní vše,aby na sebe upoutali pozornost a předvedli se.

Ryby

Kočky narozené ve znamení ryb jsou snílci,kteří rádi sledují pomalu se pohybující stíny a chytají létající hmyz.Jsou to také kočky velmi citlivé a mohou se cítit uraženy,pokud jim vyčiníte.Milují si hrát společně s dětmi a kotata jsou velice veselá.Když je pečlivě krmíte,vidíte,jak se mají k světu.

Vodnář

Kočky vodnáři jsou velice zvědavé a velmi výstřední.Jinak se mohou chovat jinak,než je u koček běžné:rády si hrají jako psi a aportují vámi věci ,které jim hodíte.Mají o vše zájem a to je může dostat do nebezpečných situací,když utečou vaší pozornosti.

Kozoroh

Kočky v kozorohu jsou mírné,někdy až moc klidné.Jsou velice rezervované a mají potřebu lásky a pozornosti,aby se dokázali otevřít a vystoupit ze svého světa,který si vytvořili.Do doby,kdy se o ně ,jsou vašimi věrnými společníky.

Střelec

Kočky narozené pod znamením střelce rádi hlídkují na obchůzkách kolem vašeho domu a prozkoumávají pozorně okolí.Pokud náhodou necháte pootevřené dveře,nezaváhají ani minutu a vydají se prozkoumat nové světy,které jste jim uzavřeli.Moc se na ně nezlobte,pokud jim během jídla padá jídlo z misky na všechny strany.

Štír

Kočky štíři v tichosti zahrabávají na tajných místech (třeba za vaší skříní) svou kořist,nebo oblíbené hračky a často se skovávájí,když se jdou podívat na své ukryté poklady.Jsou pragamtické a dávají najevo svoji náklonost osobě,kerá jim dává najíst.

Váhy

Kočky váhy jsou plny šarmu a mají povahu vítězů.Jsou to kočky,které mají rády osobnost jiných zvířat a rády si vyrazí ven ,objevit nová území.Jestli je můžete vzít na dovolenou,nemusíte se obávat.Rychle si zvyknou bez problému na jiné prostředí.

Panna

Kočky v panně jsou velmi čistotné a uspořádané.Nikdy nepřevrátí misku s jídlem,kterou pro ně připravíte a nechají se také velmi často mýt svým pánem,bez velkého odporu.Opravdu mají lásku ke koupání.Jsou nejvěrnějšími kočkami zvěrokruhu.Jakmile si jednou zvolí svého pána,těžko se nechají zlákat jinou osobou.

Beran

Kočky v beranu našlapují při chůzi ostražitě.Což naznačuje jejich náklonnost neustále hledat novou kořist.Nikdy neusnou na vavřínech a jsou stále ve střehu zaměstnány ochranou jejich území a vlastnictví (včetně svého pána) .Dobře se zabaví,když máte doma hosty.

Býk

Kočky narozené ve znamení býka jsou velmi mlsné a mají rády velmi rafinovaná jídla.Z toho důvodu mají často náklonnost přibývat na váze,zvláště,pokud nebyly sterilizovány.Mají rády nenáročnou zábavu a jsou líné.Schoulit se u nohou svého pána,nebo být v blízkosti kamen je pro ně to největší blaho.

Blíženci

Kočky v tomto znamení jsou velmi upovídané a nikdy nepřestanou mnoukat-mají stále něco,co vám chtějí sdělit.Možná se někdy zdají být trochu nervozní a neklidné v potorvnání s většinou jiných koček,ale jsou zase více mazané a vychytralé.Rádi jsou se svým pánem při sledování televize,nebo při práci na počítači.

citáty o kočkách

Není nebojácnějšího badatele nad malé kotě.
Čas strávený s kočkami není nikdy promarněný.
Věřím, že kočky jsou duše vrácené na svět. Jsem si jist tím, že kočka by se dokázala procházet po obláčku, aniž by se propadla.
Je jen málo případů, které potěší srdce více, než uvítaní kočky
Jsou dva způsoby, jak si oddechnout od bídy života - hudba a kočky
(no není to úžasny?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peace.boy peace.boy | Web | 11. dubna 2008 v 21:31 | Reagovat

BleskaJda, zapoj se PLSKY .)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama